Vážení zákazníci, z důvodu pokračujících opatření proti šíření COVID-19 je bohužel i nadále uzavřena naše vzorkovna - SHOWROOM. Osobní odběr už je v sídle společnosti v Třebařově povolen. O změnách nebo ukončení opatření vás budeme informovat. Omlouváme se za přechodné snížení komfortu a děkujeme za pochopení. Tým Roth Czech

Jak správně rozmístit osvětlení v koupelně?

V koupelně většina z nás začíná a končí svůj den. Měla by to být příjemná místnost uzpůsobená našim požadavkům, včetně úložných prostor a správného osvětlení. Jak osvětlení správně rozmístit, aby bylo dostačující a zároveň zůstalo příjemné?

V první řadě přichází pravidlo vícera menších Koupelna ISANITAsvětel, rozmístěných po celé koupelně, namísto jednoho hlavního svítidla. Než začnete rekonstrukci, či výstavbu nové koupelny, je třeba si jejich rozmístění dobře promyslet. Při nákupu svítidel se ujistěte, zda vámi vybraná světla jsou do koupelny vhodná. Jejich vlastnosti by měly odpovídat umístění do místnosti, ve které je vlhko a kde mohou přijít do kontaktu s vodou.

Jaká světla jsou do koupelny vhodná?

Místo jednoho centrálního světla vyberte raději více bodových svítidel. To zajistí správné osvětlení jednotlivých částí koupelny. Bodovky mohou být  vhodným doplněním přirozeného světla v koupelně, které zajišťuje okno. To v některých koupelnách nedostačuje, ať už kvůli své malé velikosti, nebo orientaci domu. Mnohdy jsou bodová světla doplněna samostatným vypínačem, pomocí kterého můžete ovládat přesně to světlo, které potřebujete zhasnout, nebo rozsvítit.

Jak svítidla správně rozmístit?

Nejdůležitější je osvítit v koupelně ta místa, která využíváme nejvíce. Takovým místem je například zrcadlo s umyvadlem. Světlo by zároveň nemělo svítit přímo vám do očí, ani by nemělo mířit přesně na zrcadlo. Poté by se od něj ostře odráželo a lesk by byl nepříjemný na právě probuzené a unavené oči. Myslete zároveň i na osvětlení blízkosti sprchového koutu, nebo vany. Světlo v této části koupelny by mělo být spíše měkčí a i zde platí to, že nemá svítit přímo do očí. Jeho umístění si dobře rozmyslete, aby se pro vás každý pobyt v koupelně stal příjemnou záležitostí. Některá světla jsou uzpůsobena tak, že můžete jejich intenzitu snadno nastavit tak, jak v danou chvíli potřebujete.