Vážení zákazníci, z důvodu krizových opatření prosíme, aby jste věnovali pozornost následujícím informacím: Opět je možné objednávat zboží na dobírku, kdy zaplatíte dopravci kartou nebo přesnou částkou v hotovosti. Osobní odběr zboží v sídle firmy v Třebařově je od pondělí 8. 6. 2020 také opět možný, ale platbu přijímáme pouze kartou. Platba převodem se vrací k původnímu režimu, prosíme jen o trpělivost, protože proces zpracování převodů plateb bankami je pomalejší, než za běžného provozu. Doporučujeme také momentálně objednávat zboží, které je skladem. Omlouváme se za přechodné snížení komfortu a děkujeme za pochopení. Tým Roth Czech

Nebojte se skleněných sprchových koutů!

Nebojte se skleněných sprchových koutů!

Prosklené sprchové kouty v mnohých vyvolávají obavy o svou bezpečnost. Opravdu se nerozbijí? Jsou stěny tak pevné, aby nepraskly? V tomto článku vám otázky zodpovíme.

Jak je to s bezpečnostním sklem ve sprchových koutech? Opravdu splňují parametry udávaná výrobci a jsou pro nás bezpečná? Podíváme se bezpečnostním sklům na zoubek!

Jak se vyrábí bezpečnostní sklo

Všechny sprchové kouty ROLTECHNIK jsou vyrobeny z bezpečnostního kaleného skla. Tvrzené sklo se vyznačuje zvýšenou mechanickou odolností. Jeho výroba spočívá v zahřátí skla na velmi vysokou teplotu (620 oC a jeho náhlým prudkým zchlazením vzduchem. Povrch skla se tak sice ochladí, ale vnitřek je stále teplý. Na povrchu vzniká tlakové napětí a uvnitř zase tažné pnutí. Tento proces se nazývá kalení.

Kalené bezpečnostní sklo vyniká těmito vlastnostmi:

  • odolnost vůči úderům
  • zvýšení ohybové pevnosti
  • zvýšení tepelné odolnosti

V Roltechniku používáme k výrobě sprchových koutů a vanových zástěn bezpečnostní skla o síle 4 mm a 6 mm. Tvrzené sklo má mnohem vyšší odolnost než obyčejné sklo stejné tloušťky. Sprchový kout z bezpečnostního skla vydrží obrovský tlak, ale nesmí dojít k lokálnímu narušení rovnováhy skla (například úder ostrým předmětem). Sklo se pak rozsype do tupých střepů, o které se nepořežete

Testovali jsme bezpečnostní sklo Roltechnik. Odolává váze 154,6 kg, přesvědčte se!