Vážení zákazníci, z důvodu pokračujících opatření proti šíření COVID-19 je bohužel i nadále uzavřena naše vzorkovna - SHOWROOM. Osobní odběr už je v sídle společnosti v Třebařově povolen. O změnách nebo ukončení opatření vás budeme informovat. Omlouváme se za přechodné snížení komfortu a děkujeme za pochopení. Tým Roth Czech

Nebojte se skleněných sprchových koutů!

Nebojte se skleněných sprchových koutů!

Prosklené sprchové kouty v mnohých vyvolávají obavy o svou bezpečnost. Opravdu se nerozbijí? Jsou stěny tak pevné, aby nepraskly? V tomto článku vám otázky zodpovíme.

Jak je to s bezpečnostním sklem ve sprchových koutech? Opravdu splňují parametry udávaná výrobci a jsou pro nás bezpečná? Podíváme se bezpečnostním sklům na zoubek!

Jak se vyrábí bezpečnostní sklo

Všechny sprchové kouty ROLTECHNIK jsou vyrobeny z bezpečnostního kaleného skla. Tvrzené sklo se vyznačuje zvýšenou mechanickou odolností. Jeho výroba spočívá v zahřátí skla na velmi vysokou teplotu (620 oC a jeho náhlým prudkým zchlazením vzduchem. Povrch skla se tak sice ochladí, ale vnitřek je stále teplý. Na povrchu vzniká tlakové napětí a uvnitř zase tažné pnutí. Tento proces se nazývá kalení.

Kalené bezpečnostní sklo vyniká těmito vlastnostmi:

  • odolnost vůči úderům
  • zvýšení ohybové pevnosti
  • zvýšení tepelné odolnosti

V Roltechniku používáme k výrobě sprchových koutů a vanových zástěn bezpečnostní skla o síle 4 mm a 6 mm. Tvrzené sklo má mnohem vyšší odolnost než obyčejné sklo stejné tloušťky. Sprchový kout z bezpečnostního skla vydrží obrovský tlak, ale nesmí dojít k lokálnímu narušení rovnováhy skla (například úder ostrým předmětem). Sklo se pak rozsype do tupých střepů, o které se nepořežete

Testovali jsme bezpečnostní sklo Roltechnik. Odolává váze 154,6 kg, přesvědčte se!