Vážení zákazníci, z důvodu pokračujících opatření proti šíření COVID-19 je bohužel i nadále uzavřena naše vzorkovna - SHOWROOM. Osobní odběr už je v sídle společnosti v Třebařově povolen. O změnách nebo ukončení opatření vás budeme informovat. Omlouváme se za přechodné snížení komfortu a děkujeme za pochopení. Tým Roth Czech

Sprchové kouty

Nejčastější dotazy

Vážený zákazníku, pokud máte náš produkt, pošlete prosím foto celého koutu a detail poptávaného dílu, pro možnost identifikace. Po té můžeme zjistit, zda-li je náhradní díl ještě možné dodat. 


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Chcete-li najít vhodný sprchový kout nebo dveře do niky z nabídky našeho e-shopu https://www.roth-shop.cz, je dobré si nejprve rozmyslet, jaký tvar a velikost potřebujete. V rozbalené nabídce horního menu pod záložkou „SPRCHOVÉ KOUTY“ pak můžete volit podle sérií (seřazené od nejluxusnějších po ekonomicky úsporné varianty), tvaru a rozměru.

 

Pro konkrétní určení, jakou velikostní variantu si máte objednat, je velmi důležité odpovědět si na dvě základní otázky:
1. Budete instalovat dveře nebo sprchový kout na sprchovou vaničku?
2. Nebo zvolíte moderní bezbariérové řešení s instalací přímo na dlažbu?

1. Vanička má určitou velikost a naše sprchové kouty jsou uzpůsobené svými instalačními rozměry tak, aby šly na standardní vaničky dobře usadit. Zde vám tak stačí se orientovat jmenovitými rozměry produktů. Na čtvercovou vaničku 900×900 mm tak můžete volit jakékoliv čtvercové kouty a kombinace dveří a bočních stěn v rozměru 900 (např. LLDO1/900+LLB/900 https://www.roth-shop.cz/lldo1llb ).

2. K instalaci na dlažbu nebo do niky máme důležitou radu
Pokud nelze zvolit jiný druh výplně ani profilu, pak není u daného produktu taková varianta dostupná ve standardním provedení. Máte-li však přesto zájem o jinou výplň, nestandardní rozměr nebo jinak upravený výrobek, napište si poptávku na ATYP na adresu: servis@roth-czech.cz

Výběr nabízených variant je u každého produktu zobrazený a volíte nabízené možnosti z rozbalovacích roletek podle velikosti (nebo šířky), druhu výplně, barvy profilu (pokud je možnost výběru) případně typu kombinace dveří a pevné stěny.

Chcete řešit nestandardní rozměry sprchového koutu, dveří do niky nebo vanové zástěny? Kromě ohnutých skel čtvrtkruhových koutů, která se nedají zadávat v atypických rozměrech, jsme schopni vám pomoci zrealizovat každý sprchový prostor. Máte zájem o jinou výplň, nestandardní rozměr nebo jinak upravený výrobek? Napište si poptávku na ATYP na adresu: servis@roth-czech.cz .

Do zprávy dejte kromě stručného popisu situace také svoji adresu a telefon, aby se s vámi mohl spojit servisní technik, který vám prostor přesně zaměří a pomůže s výběrem vhodného řešení. Toto zaměření máte od naší společnosti ZDARMA.

Výběr nabízených variant je u každého produktu zobrazený a volíte nabízené možnosti postupně z rozbalovacích roletek podle velikosti (nebo šířky), druhu výplně, barvy profilu (pokud je možnost výběru) případně typu kombinace dveří a pevné stěny.

V případě, že si nejste jisti jak provést správnou instalaci, kontaktujte prosím naše servisní oddělení servis@roth-czech.cz . Naši technici vám rádi poradí jak správně postupovat.

 

V nabídce našich e-shopů se můžete setkat s podobnými typy dveří a koutů napříč celým výrobkovým portfoliem od těch nejlevnějších až po luxusní varianty. Na první pohled mohou působit podobně, ale rozdíly lze najít v technických detailech. Ať už se jedná o sílu použitého bezpečnostního skla, materiálu a zpracování kování, pojezdů, těsnění, madel či jiných součástí, vždy je naší snahou nabídnout vám co možná nejkvalitnější produkt v dané cenové relaci.

V nabídce roth-czech (roth-shop) jsou pouze aktuální katalogové produkty naší společnosti. V nabídce e-shopu outlet.roltechnik.cz, jak již název napovídá, jsou produkty, které byly z katalogové nabídky vyřazeny, nebo byly vyráběny speciálně pro zahraniční trhy.

Náhradní díly pro katalogové produkty najdete přímo k objednání na našem e-shopu https://www.roth-shop.cz/. Hledat můžete přes nabídku hlavního menu, případně fulltextově pomocí lupy.

Stejně tak se můžete k náhradním dílům dostat jediným kliknutím ze stránky daného výrobku.

V případě, že nemůžete najít potřebný náhradní díl, nejste si jistí názvem výrobku, nebo chcete zjistit možnost alternativního řešení ND, napište si dotaz na adresu: objednavky@roth-czech.cz. Do zprávy uveďte kromě stručného popisu problému také svoje kontaktní údaje a přiložte fotografie produktu a potřebného dílu, abychom mohli správně určit Váš výrobek a najít odpovídající náhradní díl.

Pro konkrétní určení, jakou velikostní variantu si máte objednat, je velmi důležité odpovědět si na dvě základní otázky: 
1. Budete instalovat dveře nebo sprchový kout na sprchovou vaničku? 
2. Nebo zvolíte moderní bezbariérové řešení s instalací přímo na dlažbu?   


1. Vanička má určitou velikost a naše sprchové kouty jsou uzpůsobené svými instalačními rozměry tak, aby šly na standardní vaničky dobře usadit. Zde vám tak stačí se orientovat jmenovitými rozměry produktů. Na čtvercovou vaničku 900×900 mm tak můžete volit jakékoliv čtvercové kouty a kombinace dveří a bočních stěn v rozměru 900 (např. LLDO1/900+LLB/900 https://www.roth-shop.cz/lldo1llb ).


2. K instalaci na dlažbu nebo do niky máme důležitou radu – nejprve si určete výrobek, který se vám líbí a místo pro něj pak nechte vyzdít a obložit přesně pro jeho instalační rozměry. Předejdete tak problémům se špatným spádováním, větším rozměrem niky a nutnosti zadávat nákladnější atypické řešení. Rozměry nezbytné pro správnou přípravu sprchového prostoru najdete u každého výrobku v Montážním návodu i samostatných Technických specifikacích. Obojí si pohodlně předem stáhnete u každého výrobku na e-shopu https://www.roth-shop.cz/ (rolujte dolů k dokumentům ke stažení) i na našem webu https://www.roth-czech.cz/ v záložce „KE STAŽENÍ“

Velké množství našich výrobků se snažíme mít pro vás připravené na skladě, ale jsme výrobní společnost a některé produkty vyrábíme až na základě objednávky. Informace o předpokládané době (způsobu) dodání najdete jak na e-shopu, tak na našem webu.

Rádius vaničky a podobně i sprchového koutu (pak všechny rozměry budou jen o trošku menší) zjistíte jednoduchým měřením podle informací, které najdete zde: https://www.roth-czech.cz/urceni-radiusu-vanicek

Pravé a levé varianty dveří nebo otevírání nejlépe určíte tak, že se při pohledu z vnější strany podíváte, kde jsou dveře uchycené a kam se otevírají nebo posouvají. Levé dveře mají panty, vačkový profil nebo pevnou část vlevo a tam se také otevírají. Pravé naopak. Stejně tak pro instalaci je pravá a levá část koutu daná pohledem zvnějšku.

Bezpečnostní skla všech našich produktů (mimo sérii PROJECT) jsou už z výroby ošetřeny speciální ochrannou vrstvou RothETC pro usnadnění údržby. Každé sklo je ošetřeno logicky z vnitřní strany sprchového koutu, dveří nebo zástěny. Tato strana je také označena samolepkou s logem RothETC. Pokud není rozlišena pravá a levá varianta a produkt je tak stranově pro instalaci univerzální, v takovém případě je už ve výrobě také ošetření skla vrstvou RothETC naneseno z obou stran. Více informací k ochraně skla na adrese https://www.roth-czech.cz/easy-to-clean

Na našem webu https://www.roth-czech.cz/ najdete u produktů tabulku rozměrových variant. Pokud je tento výrobek vystaven u nás nebo u některého z prodejců, abyste si jej mohli prohlédnout, klikněte na záložku „PROHLÉDNOUT NAŽIVO“. Tak zjistíte, kde je produkt k vidění

Jestliže není rozlišena pravá a levá varianta produktu, je možné jej instalovat univerzálně směrem doprava i doleva. Stačí postupovat dle montážního návodu a vše pouze instalovat stranově opačně. V takovém případě je už ve výrobě také ošetření skla vrstvou RothETC (mimo sérii PROJECT) naneseno z obou stran.

Nastavovací profily, které vám pomohou dosáhnout potřebné instalační šířky, pokud není rozdíl od standardního rozměru produktu příliš velký, najdete na našem webu zde: https://www.roth-czech.cz/nastavovaci-profily. Popis určuje, pro jaké produkty je daný nastavovací profil vhodný a z nákresu pak zjistíte, kolik milimetrů takový profil k instalaci přidá a jaký maximální počet profilů celkem doporučujeme použít.

 

Naše speciální ochranná vrstva RothETC je při správné údržbě schopná vydržet až 10 let. Pro čištění a oživení této úpravy je třeba používat doporučené přípravky: https://www.roth-shop.cz/rothetc-cleaner a https://www.roth-shop.cz/rothetc-complete-care, kterým lze tuto ochranu vytvořit i na skle, které předtím nebylo vrstvou RothETC vybaveno už z výroby.

Oprava sprchoveho kuta

06.10.2021
Dobrý deň potrebovala by som k sprchovemu kutu roltechnik pojazdove koliecka a rozbila sa mi prava pojazdna čast sprchových dverí neviem ako si objednať dvere ktorý z nabidky kútov to je
Silvia Hodosova

Vážený zákazníku, pošlete prosím foto celého koutu a detail pojezdů na  objednavky@roth-czech.cz   pro možnost identifikace. 


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Posuvne dvere s pevnym bokem OBD2

04.10.2021
Vážení přátelé, ráda bych získala informaci, zda bych mohla u vás zakoupit pos. dveře s pevným bokem stejné jako typ OBD2, ale v rozměru 120 cm (dveře) x 70 cm (pevný bok). Prosila bych o urychlenou odpověď, pozítří začínám s rekonstrukcí koupelny. S poděkováním a přáním krásného dne. Anna Vykoukalová
Anna Vykoukalová

Vážený zákazníku, ano podobným modelem ve Vámi uvedeném rozměru je LLD2 + LLB   https://www.roth-shop.cz/lld2llb   

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Sprchovy kout

31.08.2021
Dobry den, Chtel bych u vás zakoupit sprchový kout "Otevírací jednokřídlé sprchové dveře OBCO1 s pevnou stěnou OBCB" Sirka dveri 90 cm, ale pevnou stenu (80 cm) bych potreboval skratit na 32,5 cm. Byla by u vás taka možnost? Za odpoved dekuji. S pozdravem Martin Golis
Martin Golis

Vážený zákazníku, je nám líto , ale v našem outletu lze objednat sp. kouty pouze tak, jak je uvedeno v nabídce. Jde o kouty z bezpečnostního kaleného skla, které nelze dodatečně řezat ani jinak upravovat, každý takový zásah způsobí destrukci skla. 

Pokud potřebujete atypický rozměr sp. koutu, můžeme nabídnout výrobu atypu na základě zaměření sp. koutu naším servisním technikem. Pošlete tedy prosím svůj požadavek na   servis@roth-czech.cz  .


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

sprchový kout náhradní spodní lišty

18.08.2021
Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak sehnat náhradní spodní lišty (těsnění)pro sprchový kout Roltechnik alternativa rohový vstup , zástěna, sprchové dveře TD01/900-01-02 900x2000mm. Děkuji V8m. Hezký den. Vlaďka

Vážený zákazníku, náhradní díly na sp. kout TDO1 + TDO1 lze objednat vložením do košíku v našem e-shopu zde   https://www.roth-shop.cz/tdo1tdo1-nd   . 

ND01-2420 Spodní dveřní těsnění, l = 1000 mm 260  Kč za 1 ks

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Dotaz

16.08.2021
Dobrý den,sháním náhradní posuvné dveře ke sprchovému koutu Quadrant. R00 MA00323
Helena Mohrová

Vážený zákazníku,  bohužel nevíme, co přesně máte za sp. kout. Quadrant je řada čtvrtkruhových sp. koutů a označení  MA0323  je číslo montážního návodu ke čtvercovým koutům Square. 

Každopádně náhradní díly ke koutům Quadrant (HOUSTON NEO)  lze objednat v našem e-shopu zde  https://www.roth-shop.cz/houston-neo-nd

a ke koutům Square (ORLANDO NEO) zde   https://www.roth-shop.cz/orlando-neo-nd  


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Madison

11.08.2021
Dobrý den, v eshopu jsem našla tento kout, uvedeno "Skladem ještě 1 ks", ale níže v rámečku "nelze objednat". Máte tedy tento kus k dispozici prosím? https://outlet.roltechnik.cz/ctvrtkruhovy-sprchovy-kout-madison Děkuji. Filipová
Anežka Filipová

Vážený zákazníku, jde o starý typ koutu, který byl v prodeji naposledy v roce 2017. Vzhledem k tomu, že nelze vymazat historii ve vyhledávači GOOGLE , bude se tento odkaz pravděpodobně stále nabízet. Nicméně pokud najedete přímo na naše oficiální stránky outletu  https://outlet.roltechnik.cz/sprchove-kouty-roltechnik  , tento kout již v nabídce nemáme. 

Lze objednat podobnou sníženou zástěnu z našich katalogových stránek  PORTLAND NEO - celková výška je 1650mm   https://www.roth-shop.cz/portland-neo


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

dveře do niky

03.08.2021
Dobrý den , je u vás možné koupit dveře do stavebniho otvoru 96,7 cm ? Děkuji za informaci
Marie Culková

Vážený zákazníku, pro stavební otvor 967mm můžeme nabídnout tyto dveře do niky z naší katalogové nabídky :

PD3N/1000  https://www.roth-shop.cz/pd3n_1900      Instalační rozměr (y): 950–1005

LYP2/1000   https://www.roth-shop.cz/lyp2       Instalační rozměr (y): 960-1010

TBD/240+TDO1/800    https://www.roth-shop.cz/tbd-tdo1    Instalační rozměr (y): 955–1005

 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Pojezdové kolečko ke sprchovému koutu

26.07.2021
Dobrý den, sháníme pojezdové kolečko ke sprchovému koutu Kabi pomůžete mi?
Bohuslav Jabůrek

Vážený zákazníku, je nám líto , ale máme náhradní díly pouze na naše výrobky. Podle dostupných informací, byla bohužel živnost výrobce KABI ukončena  http://www.edb.cz/firma-326333-kabi-cz-praha-6 .  Můžete ještě zkusit poptat pojezdy u firmy, která se zabývá prodejem různých pojezdů odkaz zde  https://www.pojezdova-kolecka-sprchovy-kout.cz/  


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Zastena pluto

09.07.2021
Dobrý den, prosim o info ohledně sprchove zasteny pluto 404-80/9000-04-03 má radius 590mm,zda je jeste možné koupit a nebo čím se dá nahradit. Děkuji Straka Petr
Petr S.

Vážený zákazníku, je nám líto zástěna PLUTO již nelze objednat , bohužel nemáme ani žádnou vhodnou náhradu se stejným rádiusem. 


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

ložiska

29.06.2021
kde to sehnat
jan hercik

Vážený zákazníku, pokud máte náš produkt, pošlete prosím foto celého koutu a detail poptávaného dílu, pro možnost identifikace. Po té můžeme zjistit, zda-li je náhradní díl ještě možné dodat. 


S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Potřebujete poradit?

Přidat dotaz do poradny
*
*
*