Vážení zákazníci, z důvodu pokračujících opatření proti šíření COVID-19 je bohužel i nadále uzavřena naše vzorkovna - SHOWROOM. Osobní odběr už je v sídle společnosti v Třebařově povolen. O změnách nebo ukončení opatření vás budeme informovat. Omlouváme se za přechodné snížení komfortu a děkujeme za pochopení. Tým Roth Czech

Vyberte si ten správný sprchový kout

Při výběru sprchového koutu máte mnoho možností. Nabízí se vám různé velikosti, tvary, varianty a také materiály.

Sprchový kout je vhodnou variantou v případě, že vaše koupelna nedisponuje přílišným místem. Tomu jsou také přizpůsobeny jeho vlastnosti, rozměry a tvary. V dnešní době pořídíme čtvercové, obdélníkové, čtvrtkruhové a jejich délku můžeme volit od 700mm do 1400 mm. Vybrat si můžete i z mnoha způsobů řešení.

Mezi nejmodernější sprchové kouty se řadí řešení WALK IN. Jedná se o prostorný sprchový kout, s jedním oblým a jedním rovným bezpečnostním sklem. Díky dispozici tohoto typu koutu nemusíte zavírat dveře koutu, protože je uzpůsoben tak, že voda zůstane mezi jeho dvěma stěnami. Jeho otevřený prostor a zvláštní tvar dodávají koutu odlehčený nádech. WALK IN se stane oproti normálním řešením příjemnou změnou ve vaší koupelně.

Úprava ROLSHIELD

Povrchová úprava ROLSHIELD se řadí mezi moderní technologie v úpravách sprchových koutů a dveří. Je založena na bázi nanotechnologií a svými vlastnostmi zabraňuje usazování nečistot, mastnot a vodního kamene. Tím zajišťuje dlouhodobě krásný vzhled a snadnou údržbu vašeho sprchového koutu.

V naší nabídce naleznete sprchové kouty, které ošetřením ROLSHIELD disponují již v základní výbavě 

Jaké jsou možnosti materiálu?

U výběru sprchového koutu se zaměřte na vhodný materiál. Hlavní předností kvalitních sprchových koutů je bezpečnostní sklo a kvalitní hliníkový rám. Pojezdy u posuvných dveří by měly být odolné, některé sprchové kouty nabízejí možnost snadného vyndání dveří. Díky tomu jsou kolejničky koutu snadno udržovatelné. Bezpečnostní skla jsou mnohdy ošetřována různými úpravami. Mezi ty se řadí například úprava ROLSHIELD, která brání usazování vodního kamene.

Vaničky, které vydrží léta

Vaničky sprchového koutu můžete volit od mělkých po hlubší a na výběr máte z několika materiálů. Akrylátové vaničky jsou oblíbené pro svou výdrž, stylový design a užitné vlastnosti. Je však třeba dbát zásad při výstavbě sprchového koutu, aby nedošlo k poškození, či dokonce ke znehodnocení vaničky. Dalším možným materiálem může být litý mramor. Jde o extrémně pevný materiál, který je velice odolný a vydrží celá léta. Při jeho výrobě je využívána směs dolomitového prachu a pryskyřice, která má po zatuhnutí vlastnosti podobné kameni.